Starožitník č. 14/07
Maminka byla učitelkou češtiny a měla ráda knihy bratří Čapků. Máme i ty nejstarší z 20tých let, které jsou ještě brožované. Nejvzácnější je asi první vydání knížky Loupežník. Ráda bych se zeptala, zda je o takové knížky zájem a jaká je jejich cena dnes.

Svatava H. z Kutnohorska
 

Starožitník č. 14/42

Náš strýc byl sběratelem starožitných sklenic. Posíláme obrázek skleničky, kterou považoval za nejvzácnější. Je na ní namalován starý hrad, nahoře je nápis Greiffenberg a vespod Mohr. Nechceme tuto sbírku prodat, avšak rádi bychom věděli, jakou má hodnotu tato nejvzácnější sklenička.

paní Marie K. ze Hradce Králové

Starožitník č. 14/43

U dědečka ve stáji jsem našel velmi starou jednoramennou váhu. Je asi mosazná a určitě bude stará více než sto let. Jsou na ni vyražené značky,
ale bohužel už nejdou přečíst. Rád bych se zeptal na původ této váhy a taky jakou může mít dnes sběratelskou cenu.

pan Miroslav K. z Liberce

Starožitník č. 14/44

Tetička má velmi starou sklenici zajímavého tvaru. Je na ni namalován erb. Je sice trochu odřená, avšak vzhledem k jejímu stáří je to asi přirozené. Ráda bych věděla, jak je tato sklenice stará a jakou může mít dnes hodnotu.

paní Svatava P. z Prahy 3 - Vinohrad

Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies. More details…