Tel.: (+420) 224 934 219    Adresa: Antikvariát Kant, Opatovická 26, Praha 1
0
Your Cart is currently empty!
Your Product Update Price

Hakon Mielche

Ví někdo z vás, kdo byl Hakon Mielche? Dnes zapomenuté jméno, ale za války a i později, to jméno znal každý kluk dobrodružné povahy. Hakon vlastně měl být akademickým malířem, vystudoval malířství v Paříži, ale zlákaly ho dálky. Po škole nastoupil jako plavčík na zámořskou loď, později dokonce jezdil s cirkusem a maloval jim plakáty. V roce 1933 se stal cestujícím korespondentem dánských novin. Každou svou reportáž doplnil vtipnými kresbičkami a tak se stal v Dánsku nesmírně populárním.
Pak přišla obrovská výprava do Ohňové země a kniha o této výpravě se stala těsně před válkou evropským bestsellerem. Jako poměrně mladý cestovatel byl tak proslaven, že byl přijat do newyorského elitního Klubu objevitelů, kde už zasedali (se sklenkou whiskey v ruce) Peary, Amundsen, Hillary, Pickard a jiní. Jeho knihy byly přitažlivé zejména živým a vtipným jazykem a stovkami malých karikatur, které zdobily okraje každé stránky. U nás vyšly nejdříve tři knihy a po válce se přidala čtvrtá. Pak už měl u nás utrum, přestože napsal do své smrtí dalších několik desítek cestopisů. Možná by jeho knihy konkurovaly knihám naší cestovatelské dvojice, jejíž knihy v těch smutných padesátých letech dosahovaly statisícových nákladů. Kdoví? Tím, že je tento vtipný cestovatel zapomenut, válí se jeho knihy snad ve všech antikvariátech. Málokdy však narazíte na komplet všech čtyř svazků.
v úctě, Milo Burdátš, antikvář pražský

O nás

Náš antikvariát na prodejní ploše 120 m2, patří mezi větší antikvariáty a nabízí široký sortiment starých, starších, ale i téměř nových knih převážně humanitního zaměření. Je zaměřen na nákup a prodej odborných publikací z těchto oblastí:
- pedagogika, jazykověda, učebnice
- filosofie, teologie
- historie, sociologie, politika, právo
- teatrologie, muzikologie, literární vědy, místopis
- umění, fotografie, film

Top